Kemençe yapımı

Mustyy61

Üye
Kayıtlı Üye
Merhabalar arkadaşlar kemençe yapimina gönül vermiş biri olarak sizlere yardımcı olmak adına bu konuyu açtım. Kemençe yapimina merak sardigim zamanlarda piyasada bilinen bilinmeyen birçok kemençe yapim ustasini il ayirt etmeksizin ziyaret edip kendilerinden fikir bilgi yardım almak istedim. Her gittim ustada inancim daha çok kırıldı çoğu yardımcı olmak istemedi kimisi konuyu değiştirdi kimisi kucumsedi senmi yapıcaksin diye kimisi kağale bile almadi ( küre Eyüpoğlu güven usta ve cako Mustafa kılıç hocalarimi ayrı tutuyorum kendileri çok yardımcı olmaya çalışti ) her gittiğim yerden umutsuzca geri döndüm. Umudum kırılmıştı ama pes etmedim. Rum kaynaklarını taradim kendilerinden yardım istedim kemençe aldım kırdım baktım bir çok deneme yaptım. Sonunda kendi tarzımi olusturdum ve şuan da kemençe imalatı yapıyorum. Uzun lafın kısası bu işe gönül vermiş yapmak isteyip kaynak bulamayan herkese bildigim herşeyi elimden geldiğince aktarmaya ve yardımcı olmaya çalışırım.

Fikir vermesi amacıyla ekte yapım aşamasında olan kemençelerimi de paylaşıyorum.

Not : Hiç bir ticari amacım yoktur.

Detaylı bilgi almak isteyenler Instagram adresinden ulaşıp sorularını sorabilir.

Instagram: mustykemence61
IMG_20180311_212643_768x1024.jpg IMG_20180316_170053_768x1024.jpg

IMG_20180315_151211_768x1024.jpg

Son düzenleme:

diga61

Üye
Kayıtlı Üye
Selamlar,evet sir kimse vermek istemiyor ama 10 tane kemence yaptiktan sonra bayagi bir tecrübe olusuyor ama artik ccok kemence yapanlar var internette bir cok videolar var konuyla ilgili bizim birkac arkadas bizde devamli fikir alis verisinde bulunuyoruz özelden yazarsan belkide tanisiyor olabiliriz

Konuyu görüntüleyenler (Users: 1, Guests: 0)