yeni üye

kadir emice

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
merhaba arkadaşlar öncelikle çalışmalardan dolayı hepinize teşekkür edrim ben yeni bir kemençe öğrenmeye başlayan arakadaşınız olarak internetten öğrenmeye gayret ediyorum bana fikir verebilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür edrim kemençe öğrenirken nelere dikkat etmeliyim notaları nasıl öğrenmeliyim istanbul bagcılarda oturuyorum hepinize teşekkürler
buraya yakın arkadaşlar varmı beraber çalışma yapabileceğimiz

mackali61

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
hoşgeldin öncelikle bende bundan 5 ay kadar önce başladım bende kendim internetten öğrenmeye başladım. notaların yerlerini ve yay tutuşu ilk önceliğim oldu sonra bi müzik üzerinde anlatım diledim izledim onu uygulamaya başladım başta çıkmıyodu ama çalışa çalışa çıkardım sonra burdan basit ve beğendiğim dinlemekten zevk aldığım türküleri şarkıları buldum onlara çalıştım şuan başladığım yerden çok ilerdeyim hergün en az 2-3 saat çalışıyorum kendi kendine de öğrenilecek bi alet ama çalışman lazım ve izlemen dinlemen lazım.

mackali61

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
hoşgeldin öncelikle bende bundan 5 ay kadar önce başladım bende kendim internetten öğrenmeye başladım. notaların yerlerini ve yay tutuşu ilk önceliğim oldu sonra bi müzik üzerinde anlatım diledim izledim onu uygulamaya başladım başta çıkmıyodu ama çalışa çalışa çıkardım sonra burdan basit ve beğendiğim dinlemekten zevk aldığım türküleri şarkıları buldum onlara çalıştım şuan başladığım yerden çok ilerdeyim hergün en az 2-3 saat çalışıyorum kendi kendine de öğrenilecek bi alet ama çalışman lazım ve izlemen dinlemen lazım.
bu iş sabır işi pes etmeden sabırla uğraşman lazım ilk önce akort yapmayı bilmen lazım kemençenin sesine göre ,duruşun önemli kemençeyi kavraman rahat olman sonrasında notalar ve yay tutuşu daha iyi bilenler daha açık olarak anlatıcaktır ben 5 ay içerisinde gözlemlediğim öncelikler bunlar başarılar...